Ako schudnúť so zelenou kávou.

Zelená káva je v našich obchodoch relatívne nový produkt. Bobule tejto rastliny sa používajú na zníženie váhy. Existuje mnoho ohlasov na účinnosť zelenej kávy na chudnutie. Naozaj pomáha v boji proti nadváhe, a ak áno, ako tento nápoj používať?

Po vzore kolegyne som si prečítala všetko o zelenej káve a jej vlastnostiach, a rozhodla sa vyskúšať tento zázračný liek, ktorý pripomína strukoviny alebo oriešky)). Musím povedať, že káva nie je môj obľúbený nápoj. Mám radšej sladký čas. Zelená káva ale nechutí ako obyčajná čierna káva, ale skôr ako silný bylinný čaj. Má zvláštnu chuť, je mierne horkastá, ale veľmi aromatická. Pripomenula mi čínskej bylinkovej zmesi. Chodievala som na akupunktúru a čínsky terapeut mi jej dal, chutí trochu kyslasto. Avšak, zelená káva je úplne piteľná.


Rýchly spôsob, ako schudnúť.

Zelená káva pochádza z kávového kríku rovnako ako bobule, ktoré bežne pijeme rozomleté ako osviežujúci nápoj, s tým rozdielom, že zelená káva je nepražená.

Vzhľadom na to, že kávové zrná neboli tepelne spracované, majú podobnú svetlo zelenú farbu ako pistácie. Nápoj má originálnu, nie príliš silnú bylinnú vôňu a kyslú chuť, vzhľadom k prítomnosti veľkého množstva trieslovín.Zelená káva: vlastnosti a charakteristiky produktu

Podľa odborníkov má tento nápoj blahodárne účinky, okrem iného na znižovanie hmotnosti. Účinok je založený na prítomnosti kyseliny chlorogenovej, ktorá niekoľkonásobne urýchľuje spaľovanie tukov. Bez tepelnej úpravy zrná nemajú tú nádhernú farbu a vôňu. Ale obsahujú látky, ktoré pomáhajú schudnúť.

Jednou z dôležitých vlastností nápoja je prítomnosť nezmydelniteľných tukov, kyseliny linolovej, voskov, mastných kyselín, stearínu a tokoferolu. Zelená káva tiež obsahuje kofeín.

Veľké množstvo antioxidantov zlepšuje celkový stav organizmu. Nápoj pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje srdcovú funkciu, duševnú výkonnosť, odstraňuje škodlivé látky.


Typy zelenej kávy

Zelená kávy je na trhu v niekoľkých podobách - ako celé zrná a mletá káva.

Tento nápoj sa vyrába v rôznych krajinách. Cena je závislá na kvalite zrna, krajinu pôvodu a značke. Zelená káva nie je často predávaná podľa jednotlivých druhov. Bohužiaľ vďaka popularite produktu niektorí výrobcovia často predávajú falzifikáty. Aby sa zabránilo nákupu falošnej kávy, je potrebné si uvedomiť, že tento nápoj sa nepredáva ako instantný prášok alebo "3 v 1".


Chudnutie so zelenou kávou

Tento nápoj pomáha chudnúť. Ale ako to funguje, a aký dopad to má na telo?

Účinok je založený na nasledovných vlastnostiach zeleného kávového nápoja:

 • 1. Kyselina chlorogenová, čo je silný antioxidant, bráni priberanie na váhe, odbúrava tuky v žalúdku a bráni ich vstrebávaniu.
 • 2. Kofeín v kombinácii s kyselinou chlorogenovou zlepšuje metabolizmus tela, a spaľuje tuk, čo tiež prispieva k zníženiu hmotnosti.
 • 3. Nápoj má posilňujúci účinok, nabíja telo energiou a každá fyzická činnosť sa stáva oveľa jednoduchšou. Cvičenie zvyšuje účinok nápoja, čím sa proces chudnutia zrýchľuje.
 • 4. Zelená káva má originálnu chuť, potláča chuť do jedla, takže je ľahšie držať sa diétnych plánov.

Príprava zelenej kávy

Ak chcete využívať zelenú kávu pre účely chudnutia, je dôležité nielen kúpiť kvalitný výrobok, ale tiež ho správne pripraviť. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 • 1. Umelte bobule v mlynčeku na kávu
 • 2. Uvarte v džezve (tradičný spôsob): pridajte studenú vodu ku lyžicu kávy a niekoľkokrát ju priveďte do varu.

Ako piť kávu

Zelená káva môže byť používaná rôznymi spôsobmi:

 • Ak chcete potlačiť chuť do jedla, jedzte vždy v určitú hodinu (napríklad raňajky, obed, večera). Ak máte pocit hladu medzi jedlami, pite zelenú kávu. Nápoj pite tiež pol hodiny pred jedlom. Tým sa zníži chuť do jedla a množstvo jedla, ktoré zjete.
 • Pite kávu ako hlavný nápoj na raňajky, obed a večeru pre lepšie spaľovanie tukov. To umožní, aby sa tuk okamžite vylučoval z tela.

Mnoho ľudí verí, že tým, že zvýši množstvo vypitej kávy, dosiahnu lepšieho efektu. Avšak pamätajte, bezpečnosť predovšetkým. A že by ste mali striktne dodržiavať odporúčané dávkovanie. V prípade zelenej kávy by to nemalo byť viac ako tri šálky denne. Ak ju chcete piť častejšie, znížte dávkovanie a pite len pol šálky.

Kto by sa mal vyhnúť pitie zelenej kávy

Ako každý produkt, aj zelená káva na chudnutie má kontraindikácie. Sú to: tehotenstvo, dojčenie, zvýšená nervozita a podráždenosť, neznášanlivosť kofeínu, kardiovaskulárne ochorenia, poruchy krvného tlaku, pooperačné stavy a ďalšie.

Každý výrobca udáva odporúčania týkajúce sa používania nápoja. Hlavným pravidlom je nepiť ho príliš veľa, čím sa zabráni všetkým ujmám na zdraví.

Objednajte teraz
 • Twitter
 • Facebook
 • Linkedin