Jak zhubnout se zelenou kávou.

Zelená káva je v našich obchodech relativně nový produkt. Bobule této rostliny se používají na snížení váhy. Existuje mnoho ohlasů na účinnost zelené kávy na hubnutí. Opravdu pomáhá v boji proti nadváze, a pokud ano, jak tento nápoj používat?

Po vzoru kolegyně jsem si přečetla vše o zelené kávě a jejích vlastnostech, a rozhodla se vyzkoušet tento zázračný lék, který připomíná luštěniny nebo oříšky)). Musím říci, že káva není můj oblíbený nápoj. Mám radji sladký čas. Zelená káva ale nechutná jako obyčejná černá káva, ale spíše jako silný bylinný čaj. Má zvláštní chuť, je mírně nahořklá, ale velmi aromatická. Připomněla mi čínské bylinkové směsi. Chodívala jsem na akupunkturu a čínský terapeut mi jí dal, chutná trochu nakysle. Nicméně, zelená káva je naprosto pitelná.


Rychlý způsob, jak zhubnout.

Zelená káva pochází z kávového keře jako bobule, které běžně pijeme rozemleté jako osvěžující nápoj, s tím rozdílem, že zelená káva je nepražená.

Vzhledem k tomu, že kávová zrna nebyla tepelně zpracována, mají podobnou světle zelenou barvu jako pistácie. Nápoj má originální, ne příliš silnou bylinnou vůni a kyselou chuť, vzhledem k přítomnosti velkého množství tříslovin.Zelená káva: vlastnosti a charakteristiky produktu

Podle odborníků má tento nápoj blahodárné účinky, mimo jiné na snižování hmotnosti. Účinek je založen na přítomnosti kyseliny chlorogenové, která několikanásobně urychluje spalování tuků. Bez tepelné úpravy zrna nemají tu nádhernou barvu a vůni. Ale zase obsahují látky, které pomáhají zhubnout.

Jednou z důležitých vlastností nápoje je přítomnost nezmýdelnitelných tuků, kyseliny linolové, vosků, mastných kyselin, stearinu a tokoferolu. Zelená káva také obsahuje kofein.

Velké množství antioxidantů zlepšuje celkový stav organismu. Nápoj pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje srdeční funkci, duševní výkonnost, odstraňuje škodlivé látky.


Typy zelené kávy

Zelená kávy je na trhu v několika podobávh - jako celá zrna a mletá káva.

Tento nápoj se vyrábí v různých zemích. Cena je závislá na kvalitě zrna, zemi původu a značce. Zelená káva není často prodávána podle jednotlivých druhů. Bohužel díky popularitě produktu někteří výrobci často prodávají padělky. Aby se zabránilo nákupu falešné kávy, je třeba si uvědomit, že tento nápoj se neprodává jako instantní prášek nebo "3 v 1".


Hubnutí se zelenou kávou

Tento nápoj pomáhá hubnout. Ale jak to funguje, a jaký dopad to má na tělo?

Účinek je založen na následujících vlastnostech zeleného kávového nápoje:

 • 1. Kyselina chlorogenová, což je silný antioxidant, brání přibývání na váze, odbourává tuky v žaludku a brání jejich vstřebávání.
 • 2. Kofein v kombinaci s kyselinou chlorogenovou zlepšuje metabolismus těla, a spaluje tuk, což také přispívá ke snížení hmotnosti.
 • 3. Nápoj má posilující účinek, nabíjí tělo energii a jakákoli fyzická činnost se stává mnohem jednodušší. Cvičení zvyšuje účinek nápoje, čímž se proces hubnutí zrychluje.
 • 4. Zelená káva má originální chuť, potlačuje chuť k jídlu, takže je snazší držet se dietních plánů.

Příprava zelené kávy

Chcete-li využívat zelenou kávu pro účely hubnutí, je důležité nejen koupit kvalitní výrobek, ale také ho správně připravit. Postupujte podle následujících kroků:

 • 1. Umelte bobule v mlýnku na kávu
 • 2. Uvyřte v džezvě (tradiční způsob): přidejte studenou vodu ke lžíci kávy a několikrát ji přiveďte k varu.

Jak pít kávu

Zelená káva může být užívána různými způsoby:

 • Chcete-li potlačit chuť k jídlu, jezte vždy v určitou hodinu (například snídaně, oběd, večeře). Máte-li pocit hladu mezi jídly, pijte zelenou kávu. Nápoj pijte také půl hodiny před jídlem. Tím se sníží chuť k jídlu a množství jídla, které sníte.
 • Pijte kávu jako hlavní nápoj k snídani, obědu a večeři pro lepší spalování tuků. To umožní, aby se tuk okamžitě vylučoval z těla.

Mnoho lidí věří, že tím, že zvýší množství vypité kávy, dosáhnou lepšího efektu. Nicméně pamatujte, bezpečnost především. A že byste měli striktně dodržovat doporučené dávkování. V případě zelené kávy by to nemělo být více než tři šálky denně. Chcete-li ji pít častěji, snižte dávkování a pijte jen půl šálku.

Kdo by se měl vyhnout pití zeleného kávy

Jako každý produkt, i zelená káva na hubnutí má kontraindikace. Jsou to: těhotenství, kojení, zvýšená nervozita a podrážděnost, nesnášenlivost kofeinu, kardiovaskulární onemocnění, poruchy krevního tlaku, pooperační stavy a další.

Každý výrobce udává doporučení týkající se používání nápoje. Hlavním pravidlem je nepít ho příliš mnoho, čímž se zabrání všem újmám na zdraví.

Objednat teď
 • Twitter
 • Facebook
 • Linkedin